Zaznacz stronę

TKANINY

– miękkie, ciepłe, puchate

– meble tapicerowane – kanapa, łóżko, fotel, podnóżek

– koce i poduchy

– zasłony i/lub firanki

– dywany i/lub chodniki

ŚWIATŁO

– miękkie, ciepłe

– lampy do czytania

– kinkiety

– światełka np. pojedyncze lampki ledowe lub łańcuchy/girlandy/sznury światełek

– świeczki

– kominek poza takimi prawdziwymi możemy mieć biokominek albo kominek z youtube’a  (pod hasłem „fireplace” lub „christmas fireplace” jest dostępnych sporo kominków – w zimie korzystam z tej opcji i „odpalam” kominek na telewizorze)

DREWNO

– drewniana podłoga

– drewniany mebel/meble

–  inny element wystroju wnętrza np. lampa z drewnianą podstawą, rzeźba czy obrazy/grafiko/zdjęcia oprawione w drewniane ramki.

ZIELEŃ

– kwiaty doniczkowe

– kwiaty cięte

– w Święta Bożego Narodzenia choinka, gałązki iglaste, jemioła

INNE

– książki – półka, regał, regały z książkami

Przy tworzeniu przytulnej przestrzeni ważne jest również to, żeby wielkość mebli i ilość rzeczy była dostosowana do wielkości pomieszczenia.

Dobrze jeżeli wnętrze jest wygodne, zaprojektowane funkcjonalnie, ergonomiczne, niezagracone i wszystko tworzy spójną całość.

 

 

PRZYTULNY KĄCIK

Może to być kanapa, łóżko lub fotel. U mnie jest to kanapa. Sama kanapa nie jest do końca idealnie wygodna bo ma za niskie oparcie i nie ma zagłówków, ale dzięki temu, że jest dosunięta do ściany i na oparciu leżą poduszki zrobiła się bardzo wygodna. Obok stoi stoliczek-gazetnik na który mogę odłożyć kubek z kawą/herbatą. W miejscy na gazety zamiast gazet położyłam koce i w razie zimna są zawsze pod ręką. Nie mam dywanu ale chodzę w ciepłych ciapach/kapciach/bamboszach 🙂 , a zamiast podnóżka używam krzesła. Co do światła w tym momencie pięknie świecą się lampki na choince, a na stole pali się świeca na wieńcu adwentowym.  

 

 

A czy Ty masz przytulny kącik w mieszkaniu? Korzystasz z niego żeby odpocząć?

Czy nie masz czasu na takie rzeczy?

A może teoretycznie jest to miejsce do odpoczywania a praktycznie jest to „podręczna szafa” na porzucone na chwilę rzeczy?

A może nie potrzebujesz przytulnych kącików?

 

kurs - projektowanie sypialni wraz z wizualizacją wnętrza

Będziesz mogła/mógł sprawdzić różne opcje ustawienia mebli w sypialni bez potrzeby ich przestawiania w rzeczywistości, a nawet jeszcze przed ich zakupem.