Zaznacz stronę

Urządzanie mieszkań jednych zachwyca i mogą poświęcać szukaniu inspiracji i czytaniu o rozwiązaniach każdą chwilę, innych dołuje i chcą mieć to jak najszybciej za sobą, tym bardziej, że trzeba w tym czasie podejmować dużo decyzji za czym często nie przepadamy. Jednak większość chce mieszkać wygodnie, więc warto znać błędy popełniane przy urządzaniu mieszkania i postarać się ich uniknąć. Oto kilka z nich:

  • Nie zwracanie uwagi na to, żeby wnętrze i meble były funkcjonalne. Brak świadomości, że są jakieś zasady projektowania i dzięki nim można zaprojektować wygodne mieszkanie.
  • Nie dopasowanie mebli do wnętrza, np. kupujemy łóżko z szufladami, po obu stronach łóżka stawiamy szafki nocne i mamy utrudniony dostęp do szuflad bo przy ich otwieraniu jest kolizja z szafkami nocnymi. Można było np. kupić łóżko otwierane do góry albo szafki nocne wieszane na ścianie.
  • Nie dopasowanie rozmiaru mebli do wnętrza, np. kupujemy wymarzone łóżko do sypialni, ale po złożeniu okazuje się, że jest za duże i jak jest samo to ok, ale jak wstawimy szafki nocne to drzwi od szafy z ubraniami się nam niestety nie otworzą. Poza tym duże meble w małym pomieszczeniu mogą przytłaczać.
  • Za mało miejsca do przechowywania. Jeżeli mamy dużo rzeczy to brak miejsca do ich przechowywania powoduje powstawanie bałaganu i  przestrzeni mało przyjemnej do mieszkania.
  • Brak miejsca na rzeczy typu: wiadro z mopem, składana suszarka na pranie, odkurzacz itp.
  • Brak miejsca na przedmioty o dużych gabarytach np. pudło ze sztuczną choinką czy sprzęt sportowy np. narty, deska do windsurfingu, żagle, rower itp.

Pamiętajmy, że nawet najpiękniejsze meble, dodatki i elementy wystroju nie sprawią nam na dłuższą metę radości jeżeli wnętrze będzie niefunkcjonalne i zagracone.